Anasayfa

Genel

WordPress Mağaza Nasıl Oluşturulur

WordPress Mağaza Nasıl Oluşturulur

Teknoloji herzaman çevremizde değişiyor. Geliştikçe onu yaşamlarımıza sığdırır ve çalışma şeklimizde değişiklikler yaparız. İş farklı değil. Yakın geçmişte çevrimiçi abonelikler sadece belirli bir iş sektörü için (dergi dergisi) ayrılmış olsa da, artık haftalık yemeklerden gizemli kutulara veya video içeriğine kadar her şeyi getiren abonelik hizmetleri, sohbet botları ve canlı sohbet araçlarıyla çevriliyiz .

Anlaşıldığı üzere, abonelik modeli birçok farklı işletme türü için çalışıyor. Bugün çok yaygın olduğu için, sunduğunuz her şey için kendi abonelik tabanlı WordPress (WP) web sitenizi oluşturmak şaşırtıcı derecede basittir.

Kitlenizi Anlama

Abonelik kutuları pazarı geniş. Herkes için zaten bir şey var, bu yüzden önce tam olarak kimi hedeflediğinizi anlamalısınız. Pazarınızı başlangıçtan itibaren belirli bir nişle daraltırsanız daha başarılı olursunuz. Biraz çekiş yaparsanız, daha fazla insana hitap etmek için bu nişi genişletebilirsiniz, ancak piyasayı test etmek için küçük başlamalısınız.

Pazarın boyutuna ve sunacağınız abonelik hizmetinin türüne bağlı olarak, sonraki adımlarınız farklı olabilir. Ancak, genel süreç tüm abonelik web siteleri için aynıdır.

Başlayan

Dev, milyonlarca dolarlık bir çevrimiçi şirket işletiyorsanız , kendi arka uç abonelik üyelik yazılım platformunuzu oluşturmak isteyebilirsiniz. Başka biriyseniz, bu muhtemelen gereksiz bir ön maliyettir. İhtiyacınız olan siteyi, kendi yazılımınızı geliştirme maliyetinin bir kısmıyla yapılandırmanıza yardımcı olmak için ayarlanmış eklentiler vardır.

Abonelik içerik hizmetleri, abonelik kutusu hizmetlerinden farklı eklentiler kullanacaktır. İşletmenizi mümkün kılmak için doğru türde üyelik veya abonelik özellikleri sunan bir eklenti bulun. Bu eklentilerin ortak özellikleri şunlardır:

 • Ödeme Ağ Geçitleri
 • Üyelik / Abonelik Seviyeleri
 • Kullanıcı Adı ve Bilgi Depolama Sistemleri
 • Otomatik Kısıtlı Erişim Seçenekleri
 • Otomatik İletişim (E-postalar, SMS veya benzeri)
 • Özelleştirilebilir Online Shopfront
 • tema ayarları

Sunulan her özellik sizin için yararlı veya alakalı değildir. Yapmanız gereken tek şey, gördüğünüz özelliklerin işletmeniz için anlamlı olduğundan emin olmaktır. Belirli sayfalara erişimi kısıtlamanız gerekmeyebilir, ancak insanların bir hesap açıp oturum açmasına izin vermek için kesinlikle bir ödeme ağ geçidine ve bir sisteme ihtiyacınız olacaktır.

Özelleştirme Ve Seçimler Yapma

WP eklentisine sahip olduğunuzda, önünüzde web sitenizin nasıl göründüğünü ve nasıl çalıştığını etkileyecek sonsuz sayıda seçeneğiniz vardır. Web sayfalarınızın nasıl görünmesi ve işletilmesi gerektiğine, çevrimiçi mağazanızın nasıl görüneceğine, hangi ödeme yöntemlerini kabul edeceğinize, kaç abonelik seviyesine sahip olacağınıza ve daha fazlasına karar verin.

Bu seçeneklerin birçoğu doğrudan hedef pazarınızdan etkilenecektir. Aşırı basitleştirilmiş bir örneğe bakalım. X Şirketi bir abonelik şarap hizmetidir. Web sitelerini iş modelleriyle eşleştirmek için birkaç seçeneği vardır:

 1. Her müşteriye her ay belirli bir şişe şarap gönderin
 2. Abonelik katmanına bağlı olarak ayda birkaç benzersiz şarap şişesi gönderin
 3. Müşterilere temel fiyat tahsil edin ve bu bütçeyle çalışın
 4. Gönderilen şarapların fiyatına göre müşterileri belirli bir aralıkta ücretlendirin
 5. Müşterilerin kaç şişe alacağını veya hangi şişeleri istediklerini seçmelerine izin verin

Bu 5 seçeneğin her birinin, X şirketinin hem arka uçta hem de müşteriye dönük ön uçta web sitelerini nasıl kuracağı konusunda küçük farklılıkları vardır. Üst düzey bir müşteriye pazarlamaya karar verdiyse, müşterilere profesyonel bir sommelier tarafından aylık olarak seçilen farklı sayıda şişe veren 3 farklı abonelik seçeneği sunmayı seçebilirler. Pazarları daha bütçeye uygun olsaydı, aynı şarabı belirli bir bütçeyle sunmayı seçebilirler.

X Şirketi örneği, size ne kadar kıpır kıpır odanız olduğunu göstermek için çalışıyor. Ne sunduğunuza ve kime sunduğunuza bağlı olarak, her şeyi mümkün olduğunca nişinize uyacak şekilde ayarlayabilirsiniz.

Takip Etmek

Atmak istediğiniz son adım, kendinizi başarılı uzun vadeli web sitesi yönetimi için ayarlamaktır. Bu, analitelerinizi yerine getirmek, gelişen pazar trendlerini takip etmek ve hizmetinizi pazarlamak anlamına gelir.

Analatik

Tüm işletmelerin işlerin nasıl gittiğini bilmesi gerekir. Web sitenizden veri aldığınızdan emin olun. Çoğu WP teması veya abonelik eklentisi bu bölümü gerçekten kolaylaştırır. Veriler otomatik olarak derlenecek ve anlaşılması kolay bir formatta size sunulacaktır.

İşletmenizden analitiği nasıl okuyacağınızı ve anlayacağınızı öğrenmek güzel. Ne anlama geldiklerinin temellerini öğrendikten sonra, zaman içindeki performansınızı izlemek için verilere düzenli olarak göz atın.

Trendleri Takip Etmek

Web sitenizi alakalı tutmak için, endüstrinizdeki ve genel olarak çevrimiçi trendlerin ve hareketlerin farkında olmanız gerekir. Düzenli okuma yolda kalmanıza yardımcı olabilir. Haberleri, pazar ve müşteri hizmetleri istatistiklerini, sektördeki yenilikleri, iş dergilerini ve size bazı anlamlı bilgiler verebilecek her şeyi okuyun.

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir