Anasayfa

Genel

SOHBET ODALARINDA KİŞİLİK

SOHBET ODALARINDA KİŞİLİK

Bazen insan etrafındaki kişileri hissetmeye biliyor. Öyle ki kalabalık ortamda bile yalnız hissederiz insanlar artık yalnızlaşıyor neden diye soracak olursanız insanların hissizlestiğin den diye cevap veririm .

 

Sizlere bir olay anlatayım.

Bir insan düşünün annesi babası tarafından hiç takdir edilmemiş her hatasında psikolojik şiddet ile uyarı almış …

 

Nasıl bir kişiliği olabilir ki insan anne babasından başka kime güvene bilir ? yaptığı her hatada yanında anne ve babasının olmayışı daha çok hata yapmasına sebep olmaz mı ? Özgüven kaybının başladığı noktada burada başlar sürekli güven sorunu yaşar sürekli etrafında bir arayışa girer ama bunu kimseye gösteremez öyleki kendini göstermek adına yaptığı hataların haddi hesabı olmaz ..

Bu çocuk büyüdükçe kendini değersiz hisseder . Her zaman aklında ne yaparsam yapayım beni gören yok kendinden vazgeçmiş bir hal alır .

 

Bu durumda kişilik bakımından karakter bakımından hayatı boyunca hiç bir şekilde bir kişi tarafından takdir edilmeden büyüyen çocuğun duyguları çok felaket olur değil mi ?

 

Evet şimdi gelelim günümüz insanlarında ki diyalog kurmalarına şöyle gözlerinizi kapatın büyük bir alışveriş merkezinde gezdiğinizi hayal edin her gelene geçene selam versen alacağın tepki ne olur ? Ben hemen cevap vereyim bu kadın / erkek bize neden selam verdi.

 

Öyle ki artık bu dönemde evlerimize kapanıp sohbet edeceğimiz insanlarla bir araya gelmek yerine sosyal medya üzerinden yada telefonlasarak mesafe kurallarına uyarak kendimizi ve sevdiklerimizi korumak için evde kalıyoruz . Tedbiri elden bırakmıyoruz.

 

Sizlerde eğer o kadar etrafımda insan varken yine yanlızım diyorsanız ve beni anlayan kimsem yok yada etrafimdan birine içimdekileri anlatamıyorum diye düşünüyorsanız sohbet sitelerine girebilirsiniz.

 

İlk sohbet sitelerine başlayışımdan bahsetmek istiyorum . Bende böyle içimdekileri kolay kolay etrafımdaki kişilere paylaşamam nedenini bilmiyorum ama inanın en samimi dostuma kırılsam dahi söylemem biri hata yapsa o hatasını yüzüne demek yerine düzeltmesi için kırmadan uğraşırım.. lakin bende benim suskunluğum dan yada benim en ince düşündüğüm bir kelimeden anlaşılmak istemişimdir.

 

Bir günde o kadar bunalmış olup telefonu elime aldım ve sohbet siteleri yazarak karşıma çıkan ilk siteye girdim öyle ki beni karşılayanlar benimle konuşma çabasına girenler felan oldu bir hafta kadar sessiz kaldım öğrenmeye çalıştım zamanla trsohbet  başladım ama hep izleme taraftarı oldum izledikçe de tanımaya başladım sunucu sahibine abi diye hitap ederdim ki halen daha 5 sene geçmesine rağmen abi’lik etmiştir. 5 yıla dayanan dostluklarım arkadaşlıklarım kimse ile paylasmadığım herşeyi yazarak ve gerçekten arkadaşlık kavramını dostluk kavramını anladığım an diyebilirim.

 

Sizleri de böyle bir trchat ortamda karşılamaya her an hazırız sizlerde şayet benim gibi düşünüyorsanız hiç zaman kaybetmeyin derim kolay sohbet etmek istiyorsanız alın elinize telefonu ve mobil sohbet uygulamasıyla anında mobil  chat etmeye başlayın .. haydi bekliyoruz ..

 

 

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir