Anasayfa

Genel

İlişkide Yapılması Gerekenler

İlişkide Yapılması Gerekenler

Sağlıklı ilişkilerin işe yaradığını hepimiz biliyoruz . Sadece doğal olarak gerçekleşmezler ve herhangi bir çaba sarf etmeden işlerin sorunsuz bir şekilde ilerlemesi gerektiğini varsaymak yanlıştır. İlişkilerdeki insanların bir noktada takılıp kalmış olmaları doğaldır, özellikle de makul derecede gençken başlayan uzun süreli bir ilişkideyse. Eğer bir araya gelmemiş olsaydın ne olabileceğini merak edebilir ya da o kişi olmadan bir hayat hayal edebilseydin. Ama sıkışmış hissetmek sonu heceliyor mu ve ayrılman gerektiği anlamına mı geliyor ?

Kadınlar İçin İlişki Deneyimleri

Kadınlar ilişkilere sıkışmış hissetme deneyimlerini paylaşıyor ve nasıl başa çıktıklarını / bu konuda ne yaptıklarını açıklıyorlar.

1. “Bu sıkışmış duygu gelir ve gider. Erkek arkadaşımla 17 yaşında bir araya geldim ve şimdi 22 yaşındayım. Bazen 20’li yaşlarda kalma gibi başka şeyleri de kaçırabileceğimi hissediyorum, ama bu duygu hiçbir şey için elimizde olan şeyleri nasıl takas etmeyeceğimi düşünün, niçin geçici bir şüphe anı kadar aptalca bir şeyden vazgeçmelisiniz. onlar da benimkine mükemmel bir şekilde uyuyorlar. Sonunda çok fazla şey yapmayı da taahhüt etmiyorum.Ona sahip olmayı taahhüt ediyorum, bu birçok yeni şeyi birlikte deneyimleyemeyeceğimiz anlamına gelmiyor. sadece onunla gitmeyi öğrenmelisin.

2. “Yedi yıldır onunla evlenme planları yapıyordum. Onu çok sevdim ve işlerin farklı olmasını dilerdim, ama sonuçta işler yolunda gitmedi. Olamayacağımı hissettiğim zamanlar oldu Çok bağımlıdık, duygusal olarak ona bağlıydım, duygusal, finansal ve milyonlarca şey için bana güveniyordu: İşler yokuş aşağı gitmeye başladığında, evden çıkacak olursam, evsiz, intihar edeceğinden Onu aç bıraktım ve zaten duygusal olarak savunmasız bir durumdaydıama ilişkinin zihinsel ve fiziksel refahım üzerinde çok büyük bir sıkıntı yarattığı bir noktaya geldi. Hala hayatlarımızı çözmeye çalışıyorum, ama ondan çok daha bağımsız hale geldi. İkimiz için kesinlikle hala zor günler var, ama sonunda, en sağlıklı seçim oldu. Elimizden gelenin en iyisini yaptığımız zaman bile, doğru yerde olamayacağım konusunda ufak bir kükreme hissim vardı. Bunu çok uzun süre zorladım. Ama şimdi farkındayım ki, eğer doğru kişiyle birlikteyseniz, asla birisiyle kalmamalısınız çünkü onlara takılıp kaldığınızı, sıkışmış hissin görmezden gelmek için bir şey olmadığını.

3. “Bazen sıkışıp kaldım. 22 yaşındayım ve 18 yaşında çıkmaya başladık. Bazen bekar olsaydım ve kendim bulabildim. Ama sonra onu sevdiğimi hatırlıyorum ve aktif seçim yapmak istiyorum Zorlaştığı ve kendi kafama geri döndüğüm birçok gün var. Acaba, ‘Bu başka bir ilişkide aynı mı olurdu?’ Ve doğrusu, muhtemelen olurdu. Ama onunla birlikte olmak istiyorum. O benim evim ve güvenli yerim. Eğer bir gün sonunda bu seçimi birlikte yapmaktan vazgeçersek, o zaman tamam. Ama bugün onu seçiyorum. ”

4. “Kabul etmek çok üzücü bir şey. Resmi olarak altı yıldır birlikteydik, ama ondan bir yıl önce 17 yaşındayken 19 yaşındayken çıkıyorduk. İkimiz de çok değiştik ve ben de kendisinden çok daha fazla motive ve tahrikli olduğumu fark ettim. Hırsım var ve mümkün olduğunca çok şey öğrenmeye hevesliyim, sabah 8’de kalkıyor ve günü en kısa sürede başlatmak istiyor. saat 13: 00’e kadar mutlu bir şekilde yatakta olacak, sonra kalkacak ve video oyunları oynayacak, biraz ot içip bir film izleyecek, yatağa gidip tekrar edecek … Geçen yıl hayatta büyük bir geçiş aşamasından geçtiğimde bir anımız vardı ve ayrıldık kelimenin tam anlamıyla bir gün, ama haftalar süren belirsizlik ve mutsuzluk bunu kuşatmıştı: Dürüst olmak gerekirse hiç% 100 aynı hissetmedim ve kendimi çok fazla taklit etmek zorunda olduğumu hissediyorum.Onu çok derinden önemsiyorum ama birlikte olmanın doğru olup olmadığını anlamak zor.

5. “Kasım-Şubat ayları arasında taşındığında ama bir işim olmadığında bunu erkek arkadaşımla hissettim. O zaman onunla birlikte olmak çok zor buldum ama bir şeyleri bitiremeyeceğimi hissettim çünkü Neyse ki bunu başardık ve şimdi bir işte ve işler çok daha iyi. Geçici şüphelerin üstesinden gelmesine izin vermediğime sevindim.

7. “İyi bir konuşma her zaman sıkışmış hissi temizler. Bazı acı duygular ortaya çıkarabilir, ancak daha çok çalışmak ve daha yakın olmaktır. İlişkim altı yıldır birlikte gidiyor, lisede tanıştık, bu yüzden bir sürü iniş ve çıkışlar iletişimin anahtar olduğunu söyleyebilirim! Sıkışmış duygularınızı barındırmayın, ancak partnerinizle yapıcı bir şekilde ortaya koyduğunuzdan emin olun. ”

8. “Sıkıştığımı hissettim. Yerleştiğimi hissettim. ‘Hayatımın geri kalanını birlikte geçirmem gereken kişiden hissettiğim tek şey bu.’ Geceyi terk etmekten korktum, yalnız kalmaktan korktum, korktuğum başka kimseyi onun kadar iyi bulamayacağım, zordu çünkü gerçekten bitirmek için bir ‘sebep’ yoktu. Teknik olarak yanlış bir şey yok. Ama bitirdim. Ve bu benim verdiğim en iyi karardı. Bu deneyim olmadan bugün olduğum yerde olmazdım.

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir