Anasayfa

Genel

Gaziantep Sohbet

Gaziantep Sohbet

Merhabalar,

Bugün sizlere Türkiye`nin Sevilen şehirleri arasında yer alan Gaziantep hakkında güzel bilgiler ve haberler ile başlayacağım..

Öncelikle Gaziantep`i biraz tanıyalım istiyorum.

Gaziantep ya da eski ve halk arasındaki adıyla Antep, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık dokuzuncu, şehir merkez nüfusuyla en kalabalık 6. şehri.

Gaziantep sanayi, gelişmişlik ve kültürel bakımından Güneydoğu Anadolu Bölgesinde birincidir. Eğitim, ticaret ve sanayi şehridir. Hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir.

Bunların yanında Gaziantep, Türkiye sanayisi ve ticaretinde de çok önemli bir yer tutar. Bunun sebepleri arasında Gaziantep’in Anadolu ile Orta Doğu arasında bir konumda bulunması ve liman kentlerine yakınlığı sayılabilir. Gaziantep’in simgeleri arasında Gaziantep Kalesi sayılabilir.

Gaziantep’te çok sayıda pınar bulunmasına karşın hiç doğal göl bulunmamaktadır. Bu yüzden şehrin birçok yerine yapay göller ve barajlar inşa edilmiştir. İlin en önemli akarsuyu Fırat Nehri ve kollarıdır. Gaziantep ilinde çok az doğal orman bulunmaktadır. İldeki toprakların sadece %14’ü ormanlık alanlarla kaplıdır. Bu ormanlarda özellikle meşe ve kızılçam ağaçları hâkimdir. Meşe ormanlarının hepsi bozuk olup koruma altındadırlar. Kızılçam ormanlarının çoğunluğu yapay ormandır.

Gaziantep ilinin batı ve kuzey çevreleri ormanlık, bozkır ve meralarla çevrilidir. İlin topraklarının yüzde 60’ı tarıma elverişlidir. Bu kısım, tarlalar, zeytin, Antep fıstığı, meyve ve sebze bahçeleri ile bağlarla kaplıdır.

İldeki başlıca dağlar, ilin batısındaki Nur Dağları ile Sof Dağları’dır. Nur ve Sof Dağları arasındaki bölge levha hareketleri sonucu oluşmuş bir çöküntüdür. İldeki en yüksek dağ ise 1496 metre yüksekliği ile Büyük Sof Dağı’dır.

İldeki başlıca ovalar ise İslahiye, Barak ve Tilbaşar ovalarıdır. Gaziantep ilinde Nurdağı ve İslahiye 1. derece, Yavuzeli ve Araban 2. derece, Oğuzeli, Nizip ve Karkamış ise 3. derece deprem bölgesidir.

Gaziantep`imizi tanıdığımıza göre şimdi ise güzel haberi verebiliriz.

Trchati.net ailesi olarak böylesine güzel ve özel olan şehrimiz olan Gaziantep için Sohbet odası aktif etmeye karar verdik.

Sizlere Gaziantep Sohbet odaları ile kendinizi özel hissedeceğiniz. Güzel dostluklar kurabileceğiniz harika bir chat ortamı oluşturduk.

Herkesin konuşmaya sohbet etmeye vakit geçirmeye ihtiyacı herzaman vardır. Bir tebessüm bile günümüzü güzel kılabilir.

Chat yaparak ayrıca radyomuzada kulak verebilir, birbirinden kaliteli DJ arkadaşlarımıza eşlik edebilirsiniz.

Trchat ailesi olarak sizlere huzurlu, saygı ve sevgi çerçevesinde muhabbet edebileceğiniz bir platform oluşturmak amacımız ve bizler bu amacımıza kısa sürede ulaştık.

Sohbet denilince aklınıza TrChati.net gelsin eğlenerek vakit geçireceğiniz, muazzam bir sohbet sitesiyiz.

Sohbet sitemize Türkiye`nin Dört Bir Yanından ve Yurtdışından da Giriş Çıkış Mevcuttur.

Sohbet Sitemize 7/24 giriş çıkış yapabilir ve tamamen ücretsiz faydalanabilirsiniz.

Mobil girişlerimizin de açık olduğunu belirterek, mobil cihazlarinızdan mobil chat sohbetin tadını çıkarabilirsiniz.
Sohbetin Kalbi, Radyonun Ritmi TrChati.Net
Güzel Sohbetlerde Buluşmak Üzere, Bir Tık Uzağınızda Olduğumuzu Unutmayın 🙂
Keyifli Sohbetler…

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

IkRa dedi ki:

Doğu insanın Naif ve içtenlikle sohbetini bulabileceğimz ve o doyumsuz Doğu insanın mistik havasını soluyacağımız için kuluran bu platformda buluşmak ve yayıncı arkadaşlar ile sevdiklerimize müzik keyfini sunmak için seçilebilecek bir ortam kurmuşsunuz..Başarınız Daim olsun Arkadaşlar..

melek dedi ki:

emeğinize sağlık çok güzel bir makale olmuş ayrica sohbet chat ortamida harikaa ??

Sirinn dedi ki:

Trchati sohbet sitesi bir başkaaa… Makaleler çok açıklayıcı Sohbet ortamı bir o kadar mükemmell seviyeli ve keyifliiii Emeklerinize Sağlık Çok teşekkürler

Selma dedi ki:

Mükemmel Bir Chat Sitesi Gerçekten Arkadaşlık Dostluk Oldukça Güzel Ve Mükemmel Başarılar Diliyorum trchati Ailesine.

Figen dedi ki:

trchati ailesi olarak gerçekten çok huzurlu ve güzel sohbetler gerçekleştiriyoruz mükemmel bir deneyim gaziantepli arkadaşlarımız ile sohnet etmenin keyfini çıkarıyoruz.

NerqiS dedi ki:

Gaziantep Sohbet odalarindaki Sohbetler bambaşka güzel. Harika Bir Chat Platformu olusturmussunuz. Trchati.net yenilikleri ile sohbetlere renk katiyor herkesi bekleriz 🙂

Lord dedi ki:

Güzel Harika Bir Sohbet Ortamı Keyifli Sohbetleriniz Olsun.