Anasayfa

Genel

Bitlis Chat

Bitlis Chat

Merhabalar

Sevgili trchati.net kullanıcıları. Bugün sizler için yine güzel bir şehirimiz hakkında hem bilgi vereceğiz, hem de sohbet sitemiz bünyesine dahil olan Bitlis Chat Odamızdan bahsedeceğiz.

Bitlis ili, Türkiye Cumhuriyeti’nin Doğu Anadolu Bölgesinde Van Gölü’nün batısında bulunan bir ildir.

İsmi Makedonya Kralı Büyük İskender’in, şehirdeki kaleyi yaptırttığı komutanlarından Bedlis’ten gelmektedir. Tarihsel yapıların ağırlıkta olduğu bir vadi içinde kurulduğundan “Vadideki Güzel Şehir” diye anılır.

Sohbet denince akla sadece TRChati.Net gelir. Neden mi ; Saygı Sevgi ve Hoşgörü önceliğimiz. Ve bizler sizlerin huzuru için bu chat ortamını güzelleştirmek adına yenilikler üzerinde çalışıyoruz.

Chat odalarımıza hergün bir yenisini ekliyoruz ve sizlere daha fazla insanla tanışma muhabbet etme olanağı sağlıyoruz.

Chat yaparken radyomuz ve dev DJ kadromuzda sizlere eşlik edecekler. Bunun yanı sıra oyun odalarımız, eğlence botlarımız sohbetlerinize renk katacak.

Sohbet sitemize günün her saatinde giriş çıkış yapabilir chat serüvenine başlayabilirsiniz. İsterseniz mobil chat isterseniz bilgisayarınızdan trchati.net sohbet odalarına giriş yapabilirsiniz ve hiçbir ücret ödemeden muhabbetlerimize ortak olabilirsiniz.

Sohbetin Kalbi Radyonun Ritmi TRChati.Net

Bitlis`te Gezilecek Yerler

Bitlis gezilecek yerler denildiğinde akla ilk olarak; Nemrut Dağı, Nemrut Krater Gölü ve Van Gölü gelmektedir. Buralar Bitlis gezisinin doğal güzellikleri kapsamında kabul görmektedir. Bitlis’in sembolü haline gelen Nemrut Dağı, Tatvan ilçe sınırlarında yer almaktadır. Bu dağ, aktif bir volkan olma özelliğine sahiptir. Hatta Van Gölü’nün oluşmasında da Nemrut Dağı’nın patlamasının etkili olduğu düşünülmektedir. Çok sayıda kış sporu için elverişli sayılan Nemrut Dağı, özellikle kış turizmi açısından oldukça sık tercih edilen bir alandır.

Nemrut Krater Gölü, 10 kilometre genişlik ile dünyanın en büyük ikinci krater gölü olma özelliği taşımaktadır. Nemrut Dağı patlamasıyla oluşan bu doğal güzellik içerisinde beş farklı göl bulunmaktadır. Oldukça soğuk ve tatlı su özelliğindeki bu göller, ziyaretçilere eşsiz manzaralar yakalama imkanı sunmaktadır. Krater Gölü, Nemrut Dağı’nın yüksek kesimlerinde kaldığı için yaz aylarında bile misafirlerin üşümesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple Krater Gölü ziyaretine giderken mutlaka kalın birkaç kıyafet taşınması gerekmektedir.

Van Gölü, Türkiye’nin en büyük gölü olarak kabul edilmekte ve Bitlis sınırının bir kısmını oluşturmaktadır. Volkanik kökenli bir göl olan Van gölü, yöre halkı tarafından “deniz” olarak kabul edilmektedir. Tuzlu ve sodalı göl suyunun içerdiği mineraller sayesinde cilt sağlığına faydalı olduğuna inanılmaktadır.

Bitlis Tarihi Yerler

Bitlis’in tarihi yapıları da en az doğal güzellikleri kadar ön plana çıkmaktadır. Bu kapsamda şehrin gezilebilecek tarihi mekanları; Bitlis Kalesi, İhlasiye Medresesi, Selçuklu Mezarlığı ve Çifte Kümbetler olarak sıralanmaktadır.

Bitlis kalesi, görkemli yapısıyla şehrin sembolleri arasında yer almaktadır. Kaya bloğu üzerine inşa edilen kalenin yapım tarihi milattan önceye dayanmaktadır. Kale, şehre adını veren ve Büyük İskender’e bağlı çalışan komutan Bedlis tarafından yaptırılmıştır. Kale içerisinde uzun yıllardır kazı çalışmaları yapılmaktadır. Bitlis Kale’sinin içinin gezilmesine henüz izin verilmemektedir. Ancak kaleyi dışardan görmek bile tarihte yolculuk ile eş değer olarak tarif edilmektedir.

İhlasiye Medresesi, Bitlis sınırlarında yer alan en bilindik medresedir. Selçuklular tarafından yapılan bu medresede çok sayıda bilim insanı yetiştirilmiştir. Bu medrese günümüzde, Kültür e Turizm İl Müdürlüğü olarak kullanılmaktadır.

Selçuklu Mezarlığı da Bitlis’e gidince mutlaka uğranması gereken yerler arasında yer almaktadır. Ahlat ilçesinde bulunan bu mezarlık, dünyanın en büyük İslam ve Türk mezarlığı olarak kabul görmektedir. Bu mezarlık Urartulardan Osmanlı İmparatorluğu’na kadar çok sayıda medeniyetten iz taşımaktadır. Ahlat’ta görülebilecek bir diğer mekan da Çifte Kümbetler’dir. Kitabelerinde 1280 senesinde yaptırıldığı görülen bu yapıların yapımında ahlat taşları kullanılmış ve oldukça güzel bir işçilik sergilenmiştir.

TRChati.Net Yönetimi Hoş Sohbetler Diler.

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NerqiS dedi ki:

Bitlis chat odalarinda cok keyifli sohbetler donuyor. Akici ve guzel bir makale olmus. Trchati.net ailesine tsklrr boylesine guzel bir sohbet platformu olusturduklari icin emeginize saglik 🙂

Melek dedi ki:

Bitlis te beş minaaareee beriiii gelll canan beriiii gellll :))) harika bir anlatim yine Bitlis chat odasinda Bitlis li arkadşalarla tanışmak çok keyifli emeğinize sağlık yine trchati.net farkı ortada ??

Boz dedi ki:

Sohbette size Türkiye geneli gezdirecem diyorsun Harika emegine Sağlık kardeşim

Sirinn dedi ki:

Gerçekten harika anlatım olmuş.. Trchati.net çok iyi işler çıkarıyosunuz 🙂 Sayenizde tanımadığımz şehir kalmadı Emeği geçen herkese Teşekkür ediyorum :))

    admin Yazar dedi ki:

    Teşekkür Ederiz Hoş Ve Güzel Sohbetler Dileriz Umarım Herşey Daha İyi Olacak Chat Platformu Olarak Daha İyisini Yapcaz.

Lord dedi ki:

Emeğinize sağlık keyifli bol sohbetler olsun.