Anasayfa

Genel

Ağrı Sohbet Odaları

Ağrı Sohbet Odaları

Merhabalar,

Bugün sizler için Ağrı Sohbet Odalarını Aktif Ettik. TrChati.Net bünyesine dahil olan bir yeni sohbet odamız Türkiye`nin sevilen şehirleri arasında yer alan Ağrı oldu.

Sizlere öncelikle Ağrı şehrimizden biraz bahsetmek istiyorum.

Türkiyenin Doğu Anadolu Bölgesi’nde Kars, Muş, Van, Erzurum ve Iğdır ile komşu olan 1650 metre yükseltide kurulu bir ilimizdir Ağrı. İsmini, Avrupa’nın en yüksek dağı olan Ağrı Dağı’ndan almıştır.Ağrı tarihi süreçler içerisinde onlarca uygarlığa evsahipliği yapmış kent, Türkiye’nin en önde gelen kültür turizmi merkezlerinden biridir. 3 kutsal kitapta da geçen ‘’Nuh’un Gemisi’’ ibaresinin, Ağrı Dağı’nda bulunduğu iddiaları üzerine son dönemlerde bölgeye birçok ülkeden arkeologlar gelerek incelemeler yapmaktadır. Bu yönüyle dikkatleri üzerine çeken Ağrı, ziyaretçi sayısını her geçen gün arttırmaktadır. Ağrı doğal güzellikleri ve tarihsel mirasıyla görülmeye değer bir turizm durağıdır.

Ağrı da yaşayan dostlarımızı özel hissettirecek Ağrı Sohbet odalarımızda, yeni arkadaşlıklar kurarak sanaldan reel hayatınıza uzanan güzel dostluklar kurabilirsiniz.

Günümüzde internetin yaygınlaştığı ve hergün sosyal medyalara bir yenisi eklenirken, hem güvenli hemde ücretsiz olan chat platformlarıda çok fazla tercih edilenler arasında.

Üstelik mobil sohbet ile muhabbetleriniz her zaman yanınızda.Frekans ayarım bozulmasın aman frenkası unutmayayım derdine de son üstelik. Çünkü mobil chat ile radyonuzda herzaman sizinle. Sohbet etmeye vaktiniz yoksa bile radyomuz size arkadaşlık edebilir.

Ağrı sohbet odalarına sadece Ağrı da yaşayan dostlarımız giriş yapmıyor. Türkiye`nin dört bir yanı ve yurtdışı dahil olmak üzere heryerden 7/24 giriş çıkış mevcut ve tamamen ücretsizdir.

Sohbet ederken eğlenecek, müzik ziyafeti ile gününüzü güzelleştireceksiniz. Sohbet, muhabbet chate doyamayacağınız tek adres TRChati.Net .

Sohbetin Kalbi, Radyonun Ritmi TRChati.Net

Ağrı’da Gezilecek Yerler

Doğu Anadolunun en önemli kentlerinden olan Ağrı ilinin gezilecek yerleri, tarihi değerleri ve doğal güzelliklerini sizler için derledik, eksik kaldığımızı düşündüğünüz Ağrı’nın gezi noktalarını ilave edebilir, Ağrı hakkındaki düşüncelerinizi yorum kısmından izlerle paylaşabilirsiniz.

Ağrı Dağı

Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer almakta olan ve Türkiye’nin en büyük dağı olma özelliğine sahip Ağrı Dağı, yaz aylarında bile erimeyen kar ve buzullarla kaplıdır.Ağrı Dağı’nın yüksekliği ise 5137 metredir. Dünya’nın en büyük ikinci volkanik dağı olan  Ağrı Dağı efsanelere konu olmuştur. Halk arasında Nuh Tufanı’nda Hz.Nuh’un Gemisi’ne ev sahipliği yaptığı inanılmaktadır. Ağrı Dağı,Ağrı ili sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu dağın % 35 lik kısmı Iğdır ili sınırlarına gelmektedir. Ağrı Dağı’nda hiç su kaynağı bulunmamaktadır. Bunun sebebi, dağın geniş çatlakları ve geçirgen yapısı, suyu hemen içine hapsetmektedir. Ağrı Dağı’na tırmanması ve inmesi yaklaşık 4 gün kadar zaman almaktadır. Ağrı’nın doğal güzelliklerinin en önemli bölgesi olan Ağrı dağı,Ağrı’da gezilecek yerler listenizde kesinlikle bulunmalıdır.

İsak Paşa Sarayı

Yapımı 99 yıl süren İsak Paşa Sarayı; İstanbul Topkapı Sarayı‘ndan sonra yapılmış en ünlü saraydır.Sarp kayaların üzerine kurulu olan abide, uçsuz bucaksız muazzam bir manzarayı seyredeceğiniz bir nokta da bulunmaktadır.İsak Paşa Sarayı‘nın enteresan bir özelliği vardır.İsak Paşa Sarayı’nın hiçbir yerinden Ağrı Dağı görünmemektedir.Hikayesi de buradan çıkmıştır. Rivayetlere göre, paşanın kızı bir çobana aşık olur. Hergün bu çobanı Ağrı Dağı’nın eteğinde izlemeye devam eder. Ne yemek yer, ne de su içermiş.Bunun üzerine paşa sinirlenir, mimarları toplar, Ağrı Dağı’nı hiç bir şekilde görmeyen bir saray yapmalarını emreder. Gerçekten de yapılan sarayın hiç bir köşeinden Ağrı Dağı görünmemektedir. Saray, İshak Paşa ve Çolak Abdi Paşa tarafından 1685 yılında yaptırılmıştır. İsak Paşa Sarayı iki kattan oluşmuşmuştur. Bu iki kata 366 oda sığdırılmıştır. Her bir odanın içinde taş ocaklar vardır. İsak Paşa Sarayı, komple merkezi ısıtma sistemine sahiptir. Saray duvarlarında, hat sanatı, çeşitli ayetler ve beyitler bulunmaktadır. İshak Paşa Sarayı, Doğubeyazıt’a 5 km. uzaklıktadır. Ağrı’nın en çok ön plana çıkan mekanı olma özelliğine sahip saray, yerli ve yabancı turistlerce oldukça ilgi görmekte olan İshak Paşa Sarayı, mutlaka Ağrı’nın gezilecek yerleri listenizde bulunmalıdır.

Urartu Kalesi 

Bölgenin dikkat çekici yapılarından biridir. Geçmiş dönemlerde Ağrı kentinde uzun yıllar varlığını sürdürmüş Urartu medeniyetinin oluşturduğu Urartu Kalesi, yapılan ufak nüanslarla aslına uygun şekilde restore edilip, turizm noktaları arasına girmiştir.Ağrı tarihi mekanları arasında en önemli eserlerden bir tanesi olan Urartu Kalesi kesinlikle Ağrı’nın gezilecek yerlerinden bir tanesidir.

Eski Beyazıd Camii  

Yavuz Sultan Selim döneminde yapıldığı düşünülen Beyazıd Camii, Ağrı’nın önemli tarihi eserleri arasındadır. Üst tarafında bulunan kale ile görüntü bütünlüğü oluşturan abide, görülmeye değer eserler arasındadır.Ağrı gezilecek yerler listenize eklemenizi önermekteyiz.

Bubi Dağı Kayak Merkezi 

Ağrı’nın Eleşkirt ilçesine 4 km mesafede bulunan Bubi Dağı Kayak Merkezi, her ne kadar da Uludağ Kayak MerkeziKartepe Kayak Merkezi ve Abant Gölü ve meşhur aşçıları ile ünlü Bolu ilimizde bulunan Kartalkaya Kayak Merkezi kadar tercih edilmesede Güneydoğu Halkı için Kış tatilinde güzel zamanlar geçirilebilecek bir gezi durağı.Ağrı’da gezilecek yerler listenize koyabileceğiniz Bubi Dağı Kayak Merkezi ve Bubi Dağı, Ağrı’nın doğal güzelliklerinin önemli bir örneği.

 

TRChati.Net Yönetimi Hoş sohbetler dileriz.

 

YORUM BIRAKIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NerqiS dedi ki:

Ağrı Sohbet Odaları hayırlı olsun. Birbirinden kaliteli efendi kisilikli insanlar tanidim trchati.net sayesinde. Sohbetin tadını cıkarıyorum. Gelmeyen pisman bence vazgecilmez adresiniz olacak bu chat platformu 🙂

Boz dedi ki:

Emegine Sağlık admin her şehir her il sohbet keyfini yaşıyoruz 🙂

    admin Yazar dedi ki:

    Teşekkürler İnşallah Daha İyi Daha İlgi Çekici Makaleler İle Birlikte Devam Edeceğiz Trchati Ailesi Farkıyla.

melek dedi ki:

emeğinize sağlık negüzel anlatmışsınız Ağrı’lı arkadşalarla sohbet etmek çok keyifli olacak trchati.net bu alemde tek ??

Sirinn dedi ki:

Bi Agriyi tanımamıştik zaten onu da sağolsun Trchat.net halletti?Her gün diyar diyar dolanıyoruzz..diyorum ki keşke Ağrı dagin eteğinde uçan güvercin olsammmmn??Chat ortamı harikaaaa Ben şahsen çok eğlenceli saatler geçiriyorum siz de gelin keyfimize keyif katalim??emeklerinize sağlık teşekkürler Admin Bey

Lord dedi ki:

Emeğinize sağlık keyifli bol sohbetler olsun.